Expedice Pyreneje

Do Pyrenejí a zase zpátky

Den devatenáctý - do Švýcarska

Už v devět ráno při snídani bylo jasné, že bude slunečný a horký den. Cesta tím pádem podle očekávání byla neskutečně únavná. Z Provance nás doprovázela levandulová pole a nekonečné vinice. Cesty měly příjemná pojmenování jako ”cesta vína”, ”cesta klaretu”, ”Cot de Rhones” nebo ”route de Pappes”.  Po třech hodinách se nám podařilo těsně před gronobelským letištěm (které leží od Grenoblu dost velký kus cesty) najít obchodní zónu s benzínnovou pumpou a hypermarketem. Nabrali jsme naftu a na parkovišti u obchodu jsme posvačili zakoupené sendviče. 

Dnešní trasa byla sice necelých 400 km, ale mimo dálnice to dá pěkných 6 hodin jízdy. Po občerstvovací zastávce jsme se vydali už předalpskou krajinou, kolem jezer a s výhledem na Alpy do Savojska (u odbočky na Col de Colombiere jsme vzpomínali, jak jsme tam před 3 lety vyjeli na kolech). Nakonec jsme v podvečer dorazili vlastně na rodinnou návštěvu. Čekají nás dvě noci v Morges, na břehu Ženevského jezera, u Adély v pokoji pro hosty. 

Večer jsme se ještě stihli projít krásným parkem na nábřeží, zavítat do stánku s občerstvením a vychutnat si fondue, které nám stylově Adéla připravila. 

 

Morges

Lac Leman (Ženevském jezero)

Ženeva

Den dvacátý - po Ženevském jezeře

Naordinovali jsme si totální odpočinek. Pojedeme jako správní důchodci na projížďku parníkem po jezeře. Našli jsme si plavbu s obědem, která z Morges do Ženevy a zpátky (se zastávkami) trvá 6 hodin. Většina zastávek je na švýcarské straně, jednu zastávku má parník i ve Francii. Výhodou našeho lístku je poukaz na oběd a to, že máme lístek do první třídy, což je na horní palubě a s větším komfortem. 

Ráno to vypadalo, že to výlet nebude nic moc, lilo jako z konve. Jako zázrakem se ale přesně ve chvíli našeho odchodu směrem do přístavu vyčasilo a celý den pak bylo opět nádherně. 

Během celé plavby se tak vůbec nic dramatického nestalo. Vlastně to byl jen 100% relax. Oběd jsme si dalitěsně před Ženevou a byl velmi dobrý.   Na zpáteční cestě nám udělala překvapení Adéla, která se najednou 2 zastávky před Morges objevila na molu i s Adámkem (udělali si sem cestu vlakem) a po zbytek cesty nám tak dělali společnost. Musím říci, že jsme si tento dokonale neakční den opravdu užili.