Expedice Pyreneje

Do Pyrenejí a zase zpátky

Den patnáctý  - Lurdy

Dneškem počínaje se naše cesta obrací na východ a míříme zpět k domovu. Čeká nás dvoudenní pobyt ve francouzské části Pyrenejí, v místě Seligos. Cestou se ovšam zastavujeme v poutním místě (po Paříži druhým nejnavštěvovnějším místě Francie) Lurdy.  Máme štěstí, že ještě nezačala sezona, podaří se nám tak najít i místo na parkování relativně v centru. Procházíme úzkými uličkami kolem nesčetných krámků se suvenýry. Byznys s růženci, svatými obrázky a hlavně kanystry a jinými nádobami na  ”léčivou” vodu tu jen kvete. Chrám nad místem zjevení je pompézní a vlastně je to hned několik kostelů nad sebou, v jednom z nich pak, světe div se, bohoslužba v čeětině. 

Po zastávce na kávu a čaj (a u mě i dortík) vyrážíme směr Camp Happy Pyrenées v Seligos. Je to od Lurd jen 30 km, ale cesta nezapře, že se zase pouštíme do hor, klikatá soutěska mi opět připomene, že jsme v Pyrenejích.  

Už jsme bydleli v hotelu, v penzionu, v soukromí u hudebního producenta, v různých apartmánech a v chatce v kempu a teď budeme bydlet v mobilhomu. Bydlení celkem ujde, ale jak už jsem zmiňovala mnohokrát, do sezony je ještě daleko a jsme tu skoro sami. Všechno je zavřené a majitelé uklízejí domečky a chystají je pro hosty. Připadám si tu tak trochu opuštěně....

 

 

Lurdy

Lurdy

Lurdy

Lurdy

Lurdy